Aktywny wypoczynek

Jakąkolwiek formę aktywny wypoczynek na dwukołowcach by nie przybierał, to ważne, że rowery można kupować niemalże w ciemno. Rowery są bardzo często kupowane jako prezent komunijny. Mimo że nam się czasy dość mocno zmieniają, podobnie jak i oczekiwania dzieci, to dwuślad wciąż są modnym sposobem na obdarowanie dziecka. Kiedyś kupowano zegarki i rowery, dziś laptopy, aparaty cyfrowe i wciąż rowery. Mimo że rower to fajna sprawa, to jednak dzieci i w tym wypadku bywają grymaśne. Są bowiem takie, które źle wychowaliśmy i po kilku latach pozostawiania w samopas dziecinie odchodzą do komputera. Na pewno w takim wypadku rower nie będzie miłym prezentem, bo oczekiwania dziecka są zupełnie inne. Zdarza się niejednokrotnie, że kilkunastoletnie dziecko nie potrafi jeździć na rowerze, a wręcz się go boi. To przerażające. Naprawić się to da, ale na pewno wymaga zdrowego podejścia i konsekwencji w działaniach. Jakich? O to można zapytać szkolnego pedagoga – to proces złożony i często dość skomplikowany.