Brakuje ścieżek

W Polsce niestety jest mało ścieżek rowerowych. Dlatego, nie bardzo możemy dojeżdżać na rowerach do pracy czy wysyłać swoje dzieci na rowerach do szkoły. Byłoby to niebezpieczne, ponieważ w wielu miastach ścieżki rowerowe znajdują się jedynie na obrzeżach. Poza tym jazda na rowerze nie jest w naszym kraju rozpowszechniona, dlatego nie dba się za bardzo o rowerzystów. Warto jednak zapomnieć o przeciwnościach i jeśli nie możemy jeździć w mieście, możemy przecież wybrać się poza miasto. Możemy jeździć wzdłuż brzegu jeziora, polnymi ścieżkami, przez wioski czy też w lesie. Będzie to na pewno miła odmiana od siedzenia przed telewizorem, a na pewno będzie to miało pozytywne skutki, z których będziemy zadowoleni. Poza tym w wielu miastach są duże parki, w których także można oddawać się przyjemności jazdy na rowerze. Dzięki temu nie musimy jeździć daleko, żeby móc pojeździć na rowerze. Na długą wyprawę warto wybrać się w weekend wraz z całą rodziną.