Dzieci i rowery

Kiedyś każde dziecko od małego uczyło się sztuki, jaką jest jazda na rowerze. Okazywało się, że trzeba było posiąść te umiejętności, żeby nikt nas nie wytykał palcami na podwórku. Każdy miała jakieś rowery różnej wielkości i jakości. Jednak najpiękniejszy rower zazwyczaj dostawało się przy okazji Komunii Świętej. Była to świetna okazja, żeby wreszcie stać się szczęśliwym posiadaczem roweru. Gdy już tak się działo, to oczywiście wiele dzieci spędzało większość swojego czasu jeżdżąc na rowerach. Było to wspaniałe, ponieważ dzieci spędzały wolny czas na świeżym powietrzu, a nie w domu przy komputerze. Poza tym ćwiczyły swoją sprawność fizyczną, dzięki czemu miały proste kręgosłupy, wyrzeźbione mięśnie, a do tego były bardziej zdrowe. Niestety w dzisiejszych czasach wiele się zmieniło i to niestety na gorsze. Okazuje się, że obecnie niemal zanika umiejętność jazdy na rowerze. Rodzice nie poświęcają swoim dzieciom już tyle czasu, co kiedyś.