Podróż do Tanzanii

zanzibar-4-127609-mPodróż do państw afrykańskich nigdy nie jest łatwa. Z Polski nie ma bezpośrednich połączeń, a najszybciej na kontynent afrykański dostaniemy się samolotem. Podróżując do Tanzanii z pewnością wylądujemy w Dar es-Salaam. Jest to największe i najnowocześniejsze lotnisko w kraju. Aby się tam dostać musimy wybrać przelot w przesiadką w Amsterdamie, bądź podwójna przesiadką w Amsterdamie i Nairobi, Frankfurcie i Addis Abebie lub Paryżu i Dubaju.

 

Po znalezieniu się na miejscu najlepszy wyborem na podróż do miejsca docelowego jest kolej, która jak na Afrykę jest bardzo dobrze rozbudowana. Pamiętajmy jednak aby przed podróżą zaszczepić się w Polsce przed takimi chorobami jak żółtaczka czy żółta febra. Warto wykupić również ubezpieczenie, dzięki któremu będziemy mieli zapewniona opiekę medyczną. Podczas pobytu zaleca się zażywanie tabletek przeciw malarii oraz stosowanie kremu z filtrem. Warto zabezpieczyć się również w przewodnik, który pozwoli na sprawne podróżowanie bez konieczności korzystania z wątpliwych usług miejscowych naciągaczy.

 

Podróżując po Tanzanii trudno liczyć na komfortowe wakacyjne domy do spania, aczkolwiek spokojnie znajdziemy bardzo przyzwoite miejsca na nocleg.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.