Podróżowanie a turystyka

Podróżowanie jest dziedziną, która w sposób bezpośredni łączy się z turuystyką. Turystyka jest pojęciem szerszym z tego względu, że zawiera różne czynniki. Nie tylko samo podróżowanie, ale również jego organizację, miejsca w które warto się wybrać, rodzaje turystki, różne kursy, szkolenia. Natomiast podróż to podróż. Nie ma sensu podawać jej encyklopedycznego znaczenia, bo chyba każdy wie, co to jest i czym się znajduje. Tak naprawdę podróż towarzyszy nam każdego dnia pod warunkiem, że opuścimy drzwi naszego domu. Do podróży można zaliczyć drogę z domu do pracy czy do szkoły. Niezależnie czy jest to podróż autobusem, tramwajem, samochodem czy nawet spacer. Jak widać są różne rodzaje podróżowania. Mogą być to podróże długotrerminowe bądź krótkoterminowe. Wiążą się ze zmianą miejsca naszego pobytu. Możemy podróżowac w różnych celach. Na przykład w celach edukacyjnych, zdrowotnych, socjalnych, sportowych, rekreacyjncych. Podobnie jest z turytyką – ona również ma swoje cele. Ale wróćmy do podróży. Przykładowo cel edukacyjny. Jak już wcześniej wspomniałąm podróż może obdywać się do szkoły. Ewidentnie jest t cel edukacyjny. Idziemy do szkoły po to by się uczyć, zdobyć wiedzę, nauczyć się czego nowego. Innym przykładem celu edukacyjnego mogą być wyazjdy na wszelgiego rodzaju skolenia. Szkolenia obowiązkowego bądź nieobowiązkowe, na które sami się zapisaliśmy by zdobyć certufikat lub inne uprawnienie. Przykładem kursy może być np. prawo jazdy. Jeśli zapisalismy się na kurs w innymm mieście niż nasze, to również musimy podbyć podróć na wykłady, co następnie wiąże się z podróżą z naszem kursantem. Innym rodzajem kursy może być kurs pilota wycieczek. Nie w każdym mieście są takie kursy organizowane więc żeby się na niego dostać musimy również pokonać jakiś odcinek, czyli odbyć podróż. Innym celem jest cel rekeracyjny. Chcemy jechać na basen w miejscowści 20 km od naszego. Więc wsiadamy w auto ijedziemy. Nie wspominając o podróżach służbowych, które również wiążą się z pokonywanie pewnych odległości. Jak widać podróżowanie towarzyszy nam w każdym momencie naszego życia.