Polskie morze

Wakacje to wspaniały okres w lecie. Zazwyczaj kojarzy nam się z wieloma atrakcjami, ciekawymi wyjazdami jak i również wspaniałą zabawą. Wielu Polaków spędza ten okres na piaszczystych polskich plażach, które to są wspaniałe a do tego pełne innych turystów. Kolejna ciekawa sprawa to jest taka że na tych plażach zazwyczaj spotkamy dużo różnych osób, oferujących na sprzedaż słodkie bułki, kawę czy nawet piwo. Po całym dniu opalania się na rozgrzanej plaży w promieniach słońca. Opalanie generalnie jest dość ryzykowne i można się nabawić chorób skóry, ale jeżeli ktoś się nie boi lub smaruje się dobrym filtrem przeciwsłonecznym to wówczas nie ma ryzyka i może on się długo opalać na słońcu. Oczywiście podczas opalania należy uważać na słońce, chodzi o dzieci. Małe dzieci nie powinny zbyt długo przebywać na słońcu i być narażone na promieniowanie. Generalnie wiadomo że skóra dziecka jest delikatniejsza i wówczas łatwiej jest się poparzyć, mogą wyskoczyć dziecku bąble lub może dostać udaru słonecznego. Jeżeli jednak udało nam się spędzić miły dzień na plaży bez żadnego poparzenie, ukąszenia przez osy czy udaru słonecznego, to po takim dniu warto udać się i zjeść pyszną rybkę w jakiejś nadmorskiej restauracji. Jeżeli mamy szczęście i miejsce które wybraliśmy na wakacje okazuje się wioską rybacką, to wtedy możemy iść do rybaków i kupić ryby z morskiego połowu. Takie ryby wówczas możemy sobie usmażyć samemu. Bardzo wiele osób tak robi i są zadowolone. Do smażonej ryby idealnie jest podać frytki, oraz kiszoną kapustę. Po takim obiadku warto poddać się popołudniowemu lenistwu i poleżeć sobie w leżaku przed domkiem, żeby wieczorem móc wyjść na miasto. Zazwyczaj miejscowości turystyczne oferują bardzo bogatą ofertę życia nocnego i każdy znajdzie coś dla siebie. Wielokrotnie będąc nad morzem chodziłem do dyskotek, zazwyczaj siedzą tam sami letnicy dzięki czemu zabawa jes całkiem fajna, dzieci bawią się na dziecięcych dyskotekach a dorośli mogą w spokoju po ciężkim dniu usiąść i napić się piwa ze znajomymi.