Rower dla dziecka

Kiedyś było tak, że dziecko dostawało rower od swoich chrzestnych na pierwszą komunię świętą. Dzisiaj daje się dzieciom o wiele droższe prezenty takie jak smartfony, laptopy i inne. A szkoda, bo przecież rower to idealna szansa, by namówić dziecko na skorzystanie z dobrodziejstw aktywności fizycznej. Jest to też szansa na to, by całą rodziną gdzieś pojechać na rowerach i zorganizować wycieczkę. Warto kultywować tę tradycję. Tylko jaki rower dla dziecka wybrać? Zazwyczaj wybiera się rowery mniejsze, wszystko zależy od wzrostu dziecka. Trzeba pamiętać o tym, że dziecko też opanuje prędzej czy później większy rower, bo wystarczy obniżyć siodełko i kierownicę. Kupowanie małego roweru to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo dziecko rośnie bardzo szybko i w kolejnym sezonie rower może być już nieprzydatny. Na pewno najlepszy rozwiązaniem jest zakup roweru górskiego, który służy do jazdy po każdy terenie. Przyjęło się, że obniżona rura jest dla dziewczyn, a podniesiona tuż pod siodełko – dla chłopców.