Samochodem przez Polskę

11Poprawiająca się z roku na rok infrastruktura w Polsce pozwala coraz śmielej planować swoje podróże kraju. W związku z ciągłą rozbudową sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu wyjazd z Dolnego Śląska na Mazury lub nad morze to już nie wielogodzinna podróż, a w przypadku posiadania na pokładzie małych dzieci, nawet niekończąca się wyprawa. Dziś te trasy można pokonać w kilka godzin. Dla zmotoryzowanych podróżników największą przeszkoda może obecnie stanowić tylko pogoda. A z nią niestety dalej jest jeszcze rożnie.
Nasz kraj wbrew pozorom jest bardzo atrakcyjnym turystycznym miejscem. W stosunkowo niewielkim sąsiedztwie mamy do dyspozycji zróżnicowane regiony. Morze, góry, jeziora a nawet pustynie. To wszystko zlokalizowane na przestrzeni jednego kraju. Pod względem sposobu spędzania urlopu ludzie dzielą się na tych, którzy preferują morze (ewentualnie jeziora) lub górskie wędrówki. I jedni i drudzy mogą być bardzo usatysfakcjonowani wybierając wypoczynek w Polsce. Nasze bogactwo jest coraz bardziej promowane wśród naszych sąsiadów i na całym świecie. Dzięki temu na wypoczynek w Polsce decyduje się coraz więcej turystów z zagranicy.