Toruń – piernikowe miasto

nicolaus-copernicus-figure-975026-mToruń jest miastem, które kojarzy się z kilkoma rzeczami. Na pewno każde polskie dziecko uczyło się o Mikołaju Koperniku, który mieszkał właśnie w Toruniu. To właśnie on miał wstrzymać słońce, a a ruszyć ziemię – czyli dokonać niesamowitego i przełomowego w tamtym czasie odkrycia w astronomii. Warto wybrać się do Torunia chociażby dlatego, aby zwiedzić to miasto i muzeum poświęcone Kopernikowi – dzięki temu można zwiększyć swoją wiedzę o astronomii. Warto jest to zrobić bez względu na wiek, ponieważ Toruń przygotował ofertę dla ludzi bez względu na wiek. Warto również zajrzeć do planetarium – nic dziwnego, ze w ty mieście nie mogło go zabraknąć. Można tam wysłuchać wielu bardzo pouczających i ciekawych prelekcji, a także obejrzeć niesamowity pokaz, który ma za zadanie pokazać jak wygląda niebo, gwiazdy i planety. Dla wielu osób może być to okazja do nauki. Generalnie Toruń jest miasteczkiem, idealnym na weekendową wycieczkę – nie jest zbyt duży oraz ma taką ilość atrakcji, że bez problemu można je zwiedzić w kilka dni. Warto uświadomić sobie, że praktycznie całe stare miasto zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Dzięki temu większość budynków, które tam się znajdują zostało odnowionych w przeciągu kilku ostatnich lat, co sprawia, że zwiedza się je z prawdziwą przyjemnością. Na pewno warto spędzić dużo czasu na przechadzkę po starym mieście, bo jest to miejsce wyjątkowe, gdzie można poczuć wieloletnią historię. Dla dzieci szczególnie atrakcyjne będzie znajdujące się tam muzeum piernika. Poza tym, że będzie można obejrzeć w jaki sposób piecze się te pyszne ciastka, będzie też okazja do zrobienia samodzielnych wypieków. Nic dziwnego, że nie tylko dzieci wraz z rodzicami tam zaglądają. Toruń jest też miastem, które bardzo lubił Tony Halik – dzięki temu dzisiaj można go zwiedzać niemalże po jego śladach. Na pewno jest to okazja do ciekawej zabawy. Halikowi zostało poświęcone całe muzeum podróżnicze, gdzie bez problemu można zobaczyć różne jego pamiątki z egzotycznych podróży.