Turystyka górska w Polsce

Niegasnącą popularnością cieszą się wyjazdy do ciepłych krajów. Bułgaria, Hiszpania, czy Egipt ciągle są w czołówce wśród najczęściej wybieranych kierunków wśród Polaków. Czy jednak w związku z powyższym wypoczynek w Polsce jest mniej popularny? Absolutnie nie.

Turystyka w Polsce cały czas się rozwija. Oczywiście popularne miejscowości, jak np. Zakopane cały czas są chętnie odwiedzane. Miasto zyskało taką sławę przede wszystkim za sprawą Adama Małysza i jego sukcesów sportowych. Do dziś konkursy w skokach narciarskich cieszą się dużą popularnością. Co ważne – Zakopane jest miejscem, w którym skoczkowie lubią rywalizować, a to dzięki niesamowitej atmosferze panującej pod skocznią.

Inne górskie miejscowości jak np. Białka, czy Bukowina Tatrzańska również są chętnie odwiedzane, głównie ze względu na dużą ilość stoków narciarskich. Zyskują na tym wszyscy – ludzie mieszkający w turystycznych miasteczkach, którzy czerpią zyski z handlu, ale przede wszystkim turyści, którzy mogą postawić na aktywny wypoczynek w pięknych i świetnie do tego przygotowanych miejscach.

Comments are closed.