Wakacje na Dominikanie

5Dominikana obfituje w liczne atrakcje turystyczne, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zaletą zwiedzania tego kraju jest fakt, że wiele można zobaczyć organizując wycieczki na własną rękę.
Zwiedzanie warto rozpocząć od stolicy kraju – Santo Domingo i Zona Colonial. To w tym miejscu znajdują się zarówno świeckie jak i sakralne budowle wzorowane na stylu europejskim. Warto zobaczyć tu wspaniałą Katedrę Primada de América. Niezwykle urokliwym miejscem jest także Katedra św. Dominika.
Będąc w tym karaibskim kraju, nie można zapomnieć także o Aquamundo Sambil. Jest to wielkie akwarium z wieloma gatunkami ryb i roślin wodnych, w którym można spacerować podwodnymi korytarzami. Każdy pokój wyposażony jest w odmienne gatunki, które tworzą zbiorowisko flory i fauny z całego świata. Miejsce to dodatkowo wyposażone jest w toalety dla turystów oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Organizowane są tu także zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Chcąc przenieść się w krainę cywilizacji, warto wybrać się do najlepszego na Dominikanie centrum handlowego Sambil. Ogromna zaletą tego miejsca jest wiele miejsc parkingowych.
Dla ciekawych historii Dominikany i jego stolicy kraj oferuje Santo Domingo City Tour, czyli małą wycieczkę po historycznych obiektach z prezentacją zapierających dech w piersiach fotografiach.
Ciekawym miejscem jest ponadto Puerta Plata. Panoramę miasta podziwiać można ze szczytu Izabela, na który można się dostać jedyną na wyspie kolejką.
Dla smakoszy zagranicznych alkoholi nie lada gratką okaże się możliwość darmowego zwiedzania fabryki rumu Brugal.
I jeszcze okazja zobaczenia wojennych fortów i zabezpieczeń, czyli Fortaleza San Ekipe i Malecon. W miejscu tym można także zwiedzić Muzeum Bursztynu.
Będący na Dominikanie w lutym turyści natkną się na huczny karnawał. Impreza odbywa się co roku 27 lutego w Santo Domingo i w La Vega. Raz w tygodniu atrakcją są walki kogutów, dostępne dla wszystkich chętnych. Wstęp jest jednak płatny.
Bardzo popularne na wyspie są owoce morza, zwłaszcza langusty i ślimaki. Typowym daniem Dominikany jest La Bandera składająca się z ryżu, fasoli i kurczaka oraz zupa sancochoto z kawałkami kurczaka i juką.

Comments are closed.