Wakacje nad morzem

Decydując się na wyjazd na wakacje zastanawiamy się jakie miejsce wybrać. Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca i więc, gdzie najbardziej wypocznie. Czy jest to plaża, leżenie nad wodą, w gorącym piasku, sącząc piwo p[rzez rureczkę czy może góry. Wyobraźmy sobie, że zdecydowaliśmy się na wyjazd nad polskie morze. Najważniejszym składnikiem udanego pobytu jest dobra pogoda. Jeśli się okaże, zże gdy przyjedziemy i pogoda nie dopisuje, to może nam to pokrzyżować plany. Przecież po to przyjechaliśmy nad morze, żeby się w nim pokąpać, poopalać. Oczywiście pobyt nad morzem sam w sobie może dobrze wpłynąc na nasze zdrowie ze względu na duża zawartośc jodu w powietrzu. Jesto to zalecane dla osób, które mają problemy z tarczycą (nadczynność bądź niedoczynmość tarczycy). Jeśli jednak zamierzamy spędzić cnjamniej 7 dni nad morzem i nie skorzystać w ogóle ze słoneczka, to może nam to znacznie uprzyklić wyjazd. Jednym z bardziej odwiedzanych miejsc nad morzem są: Międzyzdroje, Dziwnów, Dziwnówek. Śłoinoujście, Sopote, Pobierowo, Władysławowo (niedaleko położone Chłappwp) – w pobliżu znajduje się najbardziej wysunięty na północ przylądek Rozewie. Wakacje nad morzem mają swoje atutu dla osób w każdym wieku. Począwszy od mały dzieci, które wręcz uwielbiają biegać po plaży, chlapać się w wodzie stawiać babki z piasku, budować zamki z rodzicami. Kolejna kategora wiekowa to dzieci starsze, które chcą pochodzić, pozwiedzać, zobaczyć nowe miejsca, może kupić sobie jakąś pamiątke, a co najważniejsze pobawić się trochę. Dla rodziców jest to nieoczekiwany wypoczynek. Po całym roku pracy w końcu sobie zasłużyli na nieoczekiwany wypoczynek rodzinny. Jeszcze, żeby dzieci nie dokuczały, a małżeństwo bez probelmu się między sobą dogadywało. Jeszcze są osoby w wieku studenckim. Wybierając się nad morze liczą na nowe znajomośći poznane na dyskotekach czy klubach. Nawet, jeśli pogoda nie dopisze, to mogą skorzystać z innych form rozrywki. Nie są ąz tak wymagający.