Wakacyjna radość

Na czerwiec oczekują wszystkie dzieci i to bez względu na wiek. W czerwcu właśnie kończy się rok szkolny, a co za tym idzie rozpoczynają się wakacje. To one są wymarzonym momentem w trakcie całego roku nauki u dzieciaków. Wyobraźmy sobie jak my wyczekujemy do wakacji i do przerwy którą w końcu możemy mieć aby móc odetchnąć od obowiązków. Dlatego też dzieciaki i to już począwszy od przedszkola poprzez zerówkę a potem aż przez wczesne lata szkolne do jej zakończenia wakacje powiedzmy sobie szczerze są wyczekiwane z utęsknieniem. Najgorsze jest to że bardzo szybko ona mijają a ich ostatni dzień jest najgorszym dniem w naszym życiu. Jednak jeżeli już nas obowiązują jakiekolwiek wakacje a w przypadku osób nie pracujących aż ponad dwa miesiące. Jeżeli się uczymy to nie potrafimy tego docenić ile mamy szczęścia że praktycznie całe miesiące letnie możemy spędzić na letnich wojażach. Doceniamy to dopiero jak kończymy studia i zaczynamy pracować. To jest istne zderzenie z rzeczywistością na które nie koniecznie jesteśmy gotowi. Ale są i tacy którzy potrafią bardzo wysoko cenić sobie nawet i dwa tygodnie wakacji w roku. Pomimo tego i tak wszyscy corocznie zazdrościmy nauczycielom że wraz z naszymi dziećmi idą na długi, dwu i pół miesięczny wypoczynek.