Archiwum miesiąca Czerwiec, 2012

W jakich miesiącach na urlop

Turyści podróżują  o każdej porze roku. Jedni nie wyobrażają sobie innego urlopu, jak tylko zima, kiedy mogą oddać się swojej pasji jazdy na nartach, szalejąc na górskich szlakach. Dla takich osób, nie istnieją wczasy w okresie letnim. Lipiec i sierpień to dla nich czas pracy, ponieważ po prostu nie lubią upalnych dni. Najlepiej lądują akumulatory na stokach, opatuleni w ciepła odzież. Inni z utęsknieniem wyczekują, kiedy na niebie zaświeci słońce. O urlopie marzą już we wrześniu, zaraz po powrocie z letniego wypoczynku. Wybór terminu urlopowego, zależy więc tylko i wyłącznie od upodobań danej rodziny. Tak jak jedni kochają morze, bez względu na to, czy jest ciepło, czy deszczowo. Tak inni nie wyobrażają sobie urlopu bez widoku gór. Z ta równicą, że jedni wola góry wiosną i jesienią, kiedy mogą po prostu spacerować górskimi szlakami. Dla innych, prawdziwy urok górskich wypraw, to szusowanie na nartach. Biura podróży, prześcigają się więc w ofertach, dla wszystkich potencjalnych klientów. Niektóre twierdzą, ze każdy znajdzie dla siebie cos wyjątkowego. Inne firmy idą o krok dalej. Twierdza, ze jeśli nie maja czegoś w katalogu, to wcale nie oznacza, ze nie mogą zorganizować dla klienta indywidualnego wyprawy życia. Wszystko jest tylko kwestią oczekiwań i ceny, jaką klient jest w stanie zapłacić za realizacje swoich marzeń.

Prawda jest taka, ze w każdym miesiącu, możemy skorzystać z ciekawych ofert. Mimo, ze w Polsce czas urlopowy, to z reguły lipiec i sierpień,  atrakcyjne oferty istnieją przez cały rok. Warto więc, przechodząc obok biur podróży, zaopatrzyć się w bieżące katalogi. Innym sposobem, by być na bieżąco z ofertami jest zapisanie się do newslettera na stronach biur podróży. Dzięki temu, udostępniając swój adres email, firmy powiadomią nas za każdym razem, kiedy w ich ofercie pojawia się ciekawe oferty. Możemy zawęzić pole naszych oczekiwań, uprzedzając, ze interesują nas tylko oferty wyjazdów zagranicznych, bądź do poszczególnych krajów. Sposobów jest wiele.

Dlaczego zagranica a nie Polska

Bywają tacy ludzie, którzy każdego roku jadą nad polskie morze. Kochają to, co jest dla nich ojczyzną i uważają, że po co podróżować gdzieś indziej, skoro ma się wszystko na miejscu. Wiele ludzi uważa też, że wczasy zagraniczne są o wiele droższe od wakacji nad polskim morzem. Ale jak się okazuje, jest mnóstwo i takich turystów, którzy niezbyt przepadają za wczasami nad Bałtykiem. Stąd też każdego roku podróżują za granicę i tylko takie wakacje są dla nich prawdziwymi wczasami. Cóż więc takiego przemawia za rezygnacją z polskiego morza? Po pierwsze pogoda. Jadąc nad polskie morze człowiek nigdy nie może być pewny tego, że spotka go ładna pogoda. W Polsce takowa bywa bowiem zmienna.

A cóż jest za przyjemność z siedzenia na plaży z parasolem czy też w kurtce? Jadąc trzeba więc zabrać ze sobą zarówno ubrania na ciepłe dni, jak i okrycia wierzchnie. Zagranicą pogoda jest zawsze. W krajach południowej Europy czy też na innych kontynentach zawsze świeci słońce a deszcz – to rzadkość. Taki jest więc pierwszy argument. Drugim jest samo morze. Zagranicą takowe jest zawsze ciepłe. Nic dziwnego, skoro zawsze jest tam ciepło. W Polsce zaś woda w morzu jest zimna. A więc i kąpiel nie jest zbyt przyjemna. Dodatkowo Bałtyk jest morzem dosyć brudnym. Woda ma szarawy kolor i nie można się cieszyć tym, że będzie się widziało jakieś rybki. Zagranicą morze jest przezroczyste i to wprawia ludzi w prawdziwy zachwyt. Można przechadzać się w wodzie i podziwiać nieraz imponującą roślinność oraz kolorowe ryby. Dodatkowo nieraz organizowane są rozrywki w formie nurkowania. W Polsce coś takiego nie ma sensu bo i tak mało co byłoby widać. Kolejnym argumentem ludzie jadących zagranicę jest to, że poznaje się coś nowego. Inne kraje to nowa roślinność, nowa kultura i nowa architektura. W Polsce wszystko jest już nam znane. Zaś za granicą możemy doświadczyć czegoś nowego i właśnie to jest takie piękne. Tak więc jak widać, warto spędzać wakacje poza krajem. Wiele argumentów właśnie za tym przemawia. I są one słuszne.

Co daje turystyka

Ludzie z utęsknieniem czekają na swoje wakacje, kiedy to będą mieli urlop. Już dawno przed nim planują swoje wczasy, miejsce do którego się udają, co tam będą robili itp. Przegląda się oferty biur podróży, konkretne hotele i wycieczki fakultatywne. Wszystko po prostu musi być dopięte na ostatni guzik. Bierze się ze sobą sporą ilość gotówki i jedzie się na podbój świata. Ludzie kochają zagraniczne podróże. Uwielbiają wakacje i czekają na nie cały rok, a potem znowu długo je wspominają, czekając na nowe. Warto się więc zastanowić nad tym, cóż takiego daje turystyka, że ludzie z takim zapałem o niej mówią. Po pierwsze, pozwala ona zapomnieć o szarej rzeczywistości.

Człowiek ma dość pracy i monotonii, która męczy go na co dzień. Każdy poranek jest taki sam i to wszystko staje się już uciążliwe. Zaś wakacje pozwalają odpocząć, a żeby móc odpocząć, trzeba usunąć sprzed oczu wszystko, co przypomina codzienność. Zmieniając więc otoczenie człowiek staje się kimś innym. Czy to lekarz, strażak, sprzątaczka czy też sędzia – każdy staje się na wakacjach tym samym – podróżującym i odpoczywającym turystą, który właśnie przezywa najpiękniejsze chwile w roku. Ludzie stają się na wakacjach kimś innym. Nie ma kłótni ani trosk. Wszyscy są wyluzowani i o to przecież chodzi. Po drugie, turystyka pozwala odkryć coś nowego. Ludzie lubią poznawać świat. Są ciekawi tego, co znajduje się w jakimś tam miejscu. A przecież każdy kraj jest inny. Inne budownictwo, inna kultura, inny język, inne przedmioty codziennego użytku, inne cuda natury – wszystko jest inne i chcemy to oglądać. Zachwycamy się potem pięknem tego świata, które mieliśmy okazje zobaczyć na własne oczy. Coś takiego pozostaje w głowie na długi czas. Robimy zdjęcia, kręcimy filmy – aby móc mieć potem do czego wracać i oczywiście aby móc pochwalić się wspomnieniami z rodziną i znajomymi. Turystyka daje też satysfakcję, że w końcu dokonało się w życiu jakichś zmian. Bo mimo tego, że są chwilowe, pozwalają doświadczyć czegoś nowego, a więc nas kształcą.

Raj na ziemi- wyspy Seszele

Coroczny wyjazd na zagraniczne wczasy powoli staja się dla Polaków standardem- coraz więcej, coraz chętniej i coraz częściej wyjeżdżamy za granicę na letni wypoczynek. Jednakże wśród polskich turystów wciąż jeszcze panuje dziwna tendencja co do wyborów miejsc wypoczynku- wybieramy te miejsca, które akurat są modne w danym sezonie. Jaki jest efekt? Zamiast wymarzonych i spokojnych wakacji irytujemy się tym, że plaża zatłoczona, że przez miasto przejść nie można, że w parku nie ma gdzie usiąść… Może czas powiedzieć sto i zamiast ślepo podążać za sezonową turystyczną modą wybrać się w ciche i piękne miejsce, z dala od tłumów wczasowiczów?

Oazą dla osób, którzy są zdecydowani oderwać się panujących aktualnie w świecie turystyki trendy będą wyspy Seszele. Wyspy zlokalizowane są na Oceanie Indyjskim w niedalekim sąsiedztwie od Madagaskaru. Ciekawostka: są to jedyne na świecie wyspy granitowe! Dodatkowo, fauna i flora są tam niezwykle troskliwie chronione, dlatego można natknąć się na egzotyczne gatunki. Dla mniej odważnych, którzy wolą nie zapuszczać się w lasy tropikalne, do dyspozycji jest przepiękna plaża ze złocistym drobnym piaskiem, lazurową wodą i palmami! Seszele są szczególnie uwielbiane rzez pasjonatów nurkowania, głównie z uwagi na bogactwo rafy koralowej i gatunków stworzeń podwodnych. Od maja do października panuje tu wymarzona pogoda na letni wypoczynek, ze średnią temperaturą około 29 stopni. Dosyć wysoka wilgotność sprawia, że upały nie są męczące a temperatura nie jest odczuwana jako uciążliwa, nie mniej jednak warto zaopatrzyć się w kremy z wysokim filtrem ochronnym, bo w takich warunkach łatwo o oparzenia słoneczne. Tubylcy zamieszkujący wyspy Seszele są bardzo sympatycznymi osobami, gościnnymi i otwartymi dla obcokrajowców. Seszele to wymarzone miejsce dla każdego: dla pasjonata sportów wodnych, dla miłośnika lażowania pod palmami z kolorowym drinkiem w ręku oraz dla poszukiwaczy adrenaliny. Warto zaznaczyć także, że baza turystyczno- rekreacyjna Seszeli jest naprawdę wysoko rozwinięta.

Tanie zagraniczne wycieczki

Każdy z nas chce spędzić swoje wakacje jak najlepiej. W Polsce niestety nie zawsze można liczyć na dobrą pogodę. Właśnie dlatego bardzo wielu z nas co roku decyduje się na wakacje zagraniczne.Obecnie biura podróży oferują nam bardzo atrakcyjne wycieczki do innych krajów. Jeżeli trafimyjeszcze na ofertę last minute to wyjazd jest tani. Obecnie ceny wakacji za granicą i ceny wakacji w Polsce są porównywalne. Nic, więc dziwnego w tym, że większość z nas woli wybrać wakacje zangranicą naszego kraju. Bardzo popularnymi kierunkami jest Egipt, Turcja i Tunezja. Jest to dla nasPolaków duża egzotyka, a przy tym wycieczki w biurach podróży do tych właśnie krajów nie są drogie. Jeżeli chcemy wybrać się na wakacje z biurem podróży to możemy zdecydować się albo na wczasy, czyli zostaniemy zakwaterowani w hotelu, gdzie będziemy mogli spędzać czas na opalaniu i kąpieli. Możemy również wybrać wycieczkę objazdową, na której zwiedzimy ciekawe zakątki danego kraju. Można również połączyć te dwie opcje w jedną. Czyli zdecydować się na wczasy ze zwiedzaniem. Biura podróży dają nam wolną rękę przy wyborze odpowiednich dla nas wakacji. Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić na wakacjach możemy zdecydować się na ofertę tylko na przykład ze śniadaniami lub z obiadokolacją. Warto jednak polować a oferty last minute, gdyż bardzo często oferują nam one pakiet all inclusive w bardzo dobrej cenie.

Jeżeli nie chcemy się na wakacjach nudzić to warto wybrać hotel, który jest dobrze wyposażony. Czyli taki, w którym możemy korzystać z wielu atrakcji. W praktycznie każdym hotelu znajduje się basen, jednak nie tylko na niego powinniśmy zwrócić uwagę. Warto sprawdzić czy hotel oferuje nam możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów. Takich jak na przykład tenis, siatkówka i inne. Dobre hotele oferują również różnego rodzaju animacje dla dorosłych i dla dzieci. Jeżeli chcemy wybrać się na wakacje z biurem podróży to trzeba zdecydować się na dobre, znane biuro podróży, które przede wszystkim posiada dobre opinie.

Kutno: informacja turystyczna dla wczasowiczów

Tym, co warto zobaczyć w Kutnie, jest przede wszystkim stylowe i unikalne stare miasto, przepełnione unikalną historyczną architekturą. Jednak starówka to nie jedyna atrakcja Kutna, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy dzieje się tu naprawdę dużo. W mieście i okolicach znajdziemy oczywiście wszystko, czego oczekujemy po nowoczesnym miasteczku. Nie będzie więc problemem znalezienie restauracji, hotelu, innego rodzaju noclegów i pokoi, ani miejsc rozrywkowych, takich jak kina oraz teatry. Tym, co wyróżnia Kutno wśród innych takich miasteczek, jest jego położenie. Otóż, Kutno leży zaledwie dwadzieścia kilometrów od geograficznego środka Polski, co miało niebagatelny wpływ na jego rozwój na przestrzeni wieków i utrzymuje ten wpływ także dzisiaj. Reasumując, warto tu przyjechać chociaż na chwilę, aby zobaczyć przepiękne zabytki architektury, bądź też wziąć udział w festiwalach i obchodach świąt związanych z lokalnym folklorem. Jeśli znajdziesz wolny weekend, nie wahaj się więc co możesz z nim zrobić.

Kutno jako miejscowość wypoczynkowa

Spędzanie wakacji i urlopów w górach lub nad morzem stało się na tyle popularne, że właściwie nie da się w tych okolicach znaleźć miejsca dla siebie. Mało tego, tubylcy tylko czekają aż odwiedzimy ich z naszymi portfelami, co możemy zresztą odczuć na własnej skórze. Stąd też coraz większa popularność alternatywnego spędzania wczasów, wybierając miasta i miasteczka położone z dala od szlaków turystycznych, w których już sama nasza obecność jest zjawiskiem dość nietypowym i niespotykanym na co dzień. Jednym z takich miejsc jest Kutno, które zachęca nas do odwiedzin między innymi bardzo ciekawą architekturą. Najbardziej widoczne jest to w przypadku starówki oraz słynnych budowli, takich jak ratusz miejski oraz Pałac Pocztowy, który warto mieć na zdjęciu. Mówiąc w skrócie, Kutno to całkiem atrakcyjne miejsce dla osób preferujących wypoczynek weekendowy oraz tych, którym znudziła się już Łeba i Zakopane, a chcieliby doświadczyć podczas urlopu czegoś zupełnie nowego. Warto tu przyjechać choćby na chwilę.

Wakacje w Chorwacji

Bardzo wielu z nas decyduje się na wakacje, które planujemy sobie sami i sami na nie wyruszamy.Nie każdemu z nas pasują bowiem wycieczki z biurem podróży. Niektórzy po prostu wolą bardziejelastyczne wakacje, podczas których nie jesteśmy uziemieni w danym hotelu. Bardzo popularnym kierunkiem jest Chorwacja, do której z Polski nie ma daleko. Bardzo wielu z nas decyduje się na podróż do Chorwacji samochodem. Jest to bardzo wygodna opcja, gdyż dzięki temu, że będziemy posiadać samochód będziemy mogli również trochę pozwiedzać ten kraj. Chorwacja to bardzo piękny kraj, który z całą pewnością każdy z nas powinien zobaczyć. Widoki jakie tam zobaczymy będą dla wielu z nas z pewnością niezapomniane. Ten, kto raz pojedzie do Chorwacji z pewnością nie raz tam jeszcze wróci. W Chorwacji jest mnóstwo pięknych miejsc do zwiedzenia. Warto wybrać się na wyspę KRK, która ma nam bardzo wiele do zaoferowania, a poza tym znajduje się na samej górze Chorwacji, dzięki czemu dojechanie w to miejsce samochodem nie będzie żadnym problemem. Podróż nie będzie długa i na pewno warto się na nią zdecydować.

Chorwacja to miejsce urokliwe. Jeżeli się postaramy możemy znaleźć w niej wiele dzikich plaż, na których można spokojnie wypoczywać. W Polsce plaże latem są bardzo zaludnione, wypoczywanie na plaży obok innych ludzi nie zawsze jest komfortowe. Na niektórych plażach brakuje nawet miejsc. W Chorwacji czegoś takiego nie spotkamy. Oczywiście są tam również plaże na których znajduje się bardzo wielu turystów, ale są również takie, na których można wypoczywać w ciszy i spokoju. Jeżeli chodzi o ceny noclegów to są one różne. W najwyższym sezonie są oczywiście o wiele droższe niż w pozostałych miesiącach. Jeżeli, więc chcesz trochę zaoszczędzić to warto wybrać się do Chorwacji w maju lub we wrześniu. Ceny noclegów nie tylko będą tańsze ale również turystów w tych miesiącach jest o wiele mniej. Dzięki czemu będzie o wiele przyjemniej, szczególnie dla tych, którzy nie lubią tłumów. Warto zdecydować się na wakacje w Chorwacji i warto pojechać tam własnym samochodem.