Archiwum miesiąca Maj, 2012

Wakacje w Stanach Zjednoczonych

Któż z nas nie marzy o tym, by pojechać do Ameryki. Obecnie nie mamy możliwości emigrowania tam i pracowania, gdyż rząd Stanów Zjednoczonych nie zniósł jeszcze wiz dla Polaków. Możemy jednak ubiegać się o wizę turystyczną, dzięki której możemy sobie pozwolić na spędzenie wakacji w Stanach Zjednoczonych. Możemy zdecydować się na wykupienie wycieczki z biurem podróży lub po prostu pojechać na własną rękę. O wiele więcej osób decyduje się na tą drugą opcję. Wszystko dlatego, że wolimy być bardziej elastyczni. Poza tym taka wycieczka na własną rękę jest też o wiele tańsza. Decydując się na wakacje w Stanach mamy bardzo wiele możliwości do wyboru. Bardzo dobrym pomysłem jest wynajęcie samochodu campingowego, dzięki któremu będziemy mogli zwiedzić najciekawsze miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Jedyne co potrzebujemy to dłuższego urlopu. Można również zdecydować się na tańszą opcję czyli na przykład zakup samochodu na miejscu i podróżowanie nim. Samochody w Stanach można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Tam nie jest to żadnym problemem. Jakie stany warto odwiedzić? Wszystkie! Każdy z nich ma nam do zaoferowania coś ciekawego. Las Vegas, San Francisco, Sacramento i wiele innych miast, w każdym z nich czeka na nas bardzo dużo atrakcji. Wycieczkę warto zaplanować już w domu, by dokładnie wiedzieć, co będziemy chcieli zwiedzić. Jedynym minusem może być koszt przelotu do Stanów. Wystarczy jednak wybrać miejsce docelowe, które jest mniej popularne. Za lot do Nowego Jorku zapłacimy o wiele więcej niż na przykład za lot do San Francisco. Warto, więc poszukać najtańszych połączeń lotniczych, dzięki temu zyskamy na kosztach biletu. Oczywiście przed wyjazdem trzeba załatwić wizę turystyczną , bez której oczywiście do Stanów nie wjedziemy. Każdy z nas powinien wybrać się do Stanów, by zobaczyć piękne miejsca, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Dobrym wyborem są też Hawaje, na których można spędzić gorące, upalne, udane wakacje. Do wyboru mamy wiele możliwości i warto z nich skorzystać.

Dokładny plan podróży

Zaplanowanie swojej podróży od a do z jest naprawdę bardzo ważne. Szczególnie jeśli decydujemy się na podróż w odległe rejony świata. Wtedy wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik. Co powinno znaleźć się w takim planie? Przede wszystkim najpierw należy zdecydować się na cel podróży. Jeśli mamy już obrane miejsce – a wybór wcale nie jest taki prosty – możemy podjąć dalsze działania. Pojechać można w różne miejsca. Osoby, które nie znają języków obcych, zwykle wybierają miejscowości w Polsce. Języki to jednak nie przeszkoda w dzisiejszym świecie. Warto znać jednak przynajmniej angielski, który jest niewątpliwie najpopularniejszym językiem na świecie i praktycznie wszędzie możemy się w tym języku porozumieć.

Osoby ze znajomością wielu języków mogą podróżować wszędzie – po całej Europie oraz po całym świecie. Niemniej jednak, nie jest to zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nich. Każdy ma prawo do podróżowania w miejsca, o jakich tylko marzy. Wiąże się to jednak z wydatkami i to one są najczęstszą przyczyną ograniczeń, jeżeli chodzi o turystykę. Na samą podróż do Chin trzeba przeznaczyć około dziesięciu tysięcy złotych. To samo dotyczy Tajlandii. Niemniej jednak, Tajlandia jest krajem, w którym wszystko jest bardzo tanie i przynajmniej na tym zaoszczędzimy, czego nie można powiedzieć o kosztach przelotu w tę i z powrotem. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, a więc powinniśmy znaleźć odpowiedni hotel, hostel, czy inny rodzaj noclegu. To bardzo ważne, aby po wyjściu z samolotu wiedzieć, gdzie się kierować. Jeśli jedziemy naprawdę w odległe rejony świata, z pewnością przyda nam się przewodnik, który będzie znał daną kulturę i tradycję. Nieraz może nam się wydawać, że nasze zachowanie jest zwyczajne, a dla tubylców może okazać się obraźliwe. Przed udaniem się w podróż warto więc poczytać nieco o samym narodzie, ludziach, którzy zamieszkują dany kraj i mają zdecydowanie inną mentalność niż nasza – polska, europejska. Plan podróży pozwoli cieszyć się z niej w każdym calu. Warto więc wszystko przygotować i nie wyruszać w nieznane, bo to może się źle skończyć.

Grecki klimat

Grecki klimat jest idealny do turystyki. Ciepłe miesiące od maja do września czy października dają możliwość skorzystania z atrakcji tego kraju przez kilka milionów turystów. Słońce zazwyczaj jest kojarzone z wakacyjnymi udanymi wyjazdami. Lubimy gdy jest ciepło oraz bez deszczowo dlatego też zazwyczaj staramy się wybierać te miejsca w których pogoda jest pewna. Klimat grecki pozwolił gospodarce tego kraju na postawienie na turystykę i jak najbardziej była to słuszna decyzja. Obecnie gdy w pozostałych częściach Europy słychać co i rusz o deszczach, powodziach, gradobiciach lub innych kataklizmach Grecja jako jedno z niewielu państw może cieszyć się piękną pogodą.

Nawet wymagający turyści będą zadowoleni z wakacji spędzonych w tym miejscu. Wysokie temperatury podczas pory letniej oraz krótka i niezbyt mroźna zima sprawiają, że znajdująca się tam roślinność charakteryzuje się naprawdę bardzo egzotycznymi okazami. Takie warunki wpływają również na gatunki zwierząt jakie możemy tam spotkać. Całość składa się na naprawdę ciekawy krajobraz. Warto odwiedzić Grecję ponieważ na okres wakacyjny nadaje się najlepiej na spędzenie urlopu. Wiele ośrodków turystycznych zlokalizowanych jest nad samym morzem przez co warunki do urlopowania są wymarzone. Osoby które nie przepadają za kilkugodzinnym leżeniem na plaży mogą wybrać sporty wodne. Ciepłe morze sprawi, że nawet jeżeli wylądujemy w wodzie to i tak nie odczujemy tego zbyt mocno. Wakacje spędzone w greckich ośrodkach to tak naprawdę czas relaksu i odpoczynku. Ciepły klimat służy błogiemu lenistwu, a my nie musimy się nigdzie spieszyć. Warto wziąć na ten okres ciekawą książkę oraz gazetę i delektować się odpoczynkiem. Ważne jest abyśmy zwiedzili dużo najlepiej poprzez kilkugodzinne spacery lub za pomocą auta. Wysokie temperatury panujące w Grecji oraz wysoki poziom wilgoci sprawiają, że nawet zwykła plaża wygląda tam pięknie, a wręcz nawet egzotycznie. I choć jest to kraj zlokalizowany w Europie to wiele osób go odwiedzających może stwierdzić, że jest to prawdziwy raj na ziemi.

Czy wakacje w Grecji muszą być drogie?

Wyjazd na wakacje z całą rodziną to tak naprawdę bardzo duży wydatek. Jeżeli nawet wybierzemy najtańszą opcję ponad tysiąc złotych za osobę to gdy nasza rodzina składa się z kilku osób niestety ale możemy wydać fortunę. Koszty związane z urlopem nie zamykają się jedynie w kwocie jaką zapłacimy przy rezerwacji w biurze podróży ale obejmuje bardzo często zakup torby podróżnej, nowych ubrań, butów, kosmetyczki itd. Przed samym wyjazdem bardo często okazuje się, że mamy setki różnych potrzebnych sprawunków do załatwienia. Wszystko niestety kosztuje a w przypadku małych dzieci bardzo często trzeba wymieniać ich garderobę ponieważ albo urosły albo przytyły co znów nadszarpnie nasz budżet.

Wakacyjny urlop zazwyczaj jest związany z liczeniem każdego grosza. Porównując oferty poszczególnych biur podróży wiele rodzin stara się wybierać te najtańsze gdyż na ofertę all inclusive mało kogo stać. Jeżeli wybierzemy opcję ekonomiczną w ramach której to my decydujemy za co i ile płacimy a więc czy będziemy zwiedzać wnętrza muzeów, zabytków oraz gdzie i co zjemy zawsze mamy szanse zaoszczędzić na niepotrzebnych rzeczach. Urlop spędzany w Polsce coraz częściej kojarzy nam się z wysokimi cenami. Niestety ale właściciele hoteli i pensjonatów zaczęli podnoszenie cen za nocleg oraz wyżywienie do takiego poziomu przy którym nie zawsze takie wakacje nam się opłacają. Jeżeli skorzystamy z promocji bardzo często organizowanych przez biura podróży jeszcze przed sezonem letnim to możemy zapłacić za zagraniczne wakacje taniej niż na przykład nad naszym polskim morzem. Jednym z państw które warto odwiedzić jest Grecja. Do tej pory była ona uważana za bardzo drogi kraj na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Jednak obecnie ceny w tym kraju uległy obniżeniu i można spokojnie stwierdzić, że są niezwykle atrakcyjne. Dobrze zorganizowany wyjazd oraz sprawdzone informacje na temat cennika poszczególnych kurortów pozwoli nam zaoszczędzić naprawdę dużo. Część ośrodków turystycznych tego kraju nastawiona jest na turystów zamożnych przybywających głównie z Niemiec lub Anglii, lecz są i tacy którzy oferują naprawdę niskie ceny.

Zalety urlopu w Bułgarii

Wakacje już za pasem a my wciąż myślimy gdzie pojechać. Miejsce które odwiedziliśmy w tamtym roku nawet gdy bawiliśmy się dobrze odpada gdyż coraz częściej pragniemy odkrywać nowe ciekawsze. Słuchając zachwaleń znajomych na temat tego gdzie oni spędzili swój urlop możemy mieć wrażenie, że mają niebywałe szczęście do wyboru najwspanialszych miejsc, jednak gdy sami zdecydujemy się na wyjazd do ośrodka w którym byli możemy wcale tak dobrze się nie bawić. Gdzie zatem najlepiej będzie wyjechać? Na to pytanie odpowie nam pracownik biura podróży do którego się udamy. Zna on najnowsze trendy, a także miejsca które są niezawodne jeżeli chodzi i pogodę, jakość obsługi oraz atrakcje.

Możemy spokojnie opowiedzieć o naszych wymaganiach a pracownik biura podróży dostosuje swoją ofertę do naszych indywidualnych potrzeb. Obecnie coraz częściej kupowane są wycieczki do Bułgarii. Największą zaletą tego miejsca w porównaniu z innymi słonecznymi kurortami zlokalizowanymi na terenie Europy jest oczywiście cena. Część naszego kontynentu na którym zlokalizowany jest ten kraj cechuje się niskimi kosztami gdyż jeszcze euro tam nie zawitało. W związku z tym nasza kieszeń nie ucierpi tak mocno jak podczas wycieczki do Niemiec czy też Francji. Ceny w niektórych państwach Europy Środkowej mogą być porównywalne z naszymi polskimi, a zatem nawet nie poczujemy zbytnio w portfelu takiego wakacyjnego wyjazdu. Bułgaria posiada wiele atrakcji turystycznych gdyż jest to kraj który w dużym stopniu nastawia się na turystów. Chcąc przyciągnąć zwolenników Grecji, Hiszpanii czy Krety stawia na dobrą jakość i miłą atmosferę. Wszystko to sprawia, że wakacje jakie tam spędzimy będą należały do jednych z lepszych. Kolejnym plusem który w bardzo dużym stopniu wpływa na to czy nasz urlop będzie udany jest pogoda. Obecnie nie tylko w Polsce jest ona kapryśna. Anomalie pogodowe pojawiają się już niemal w każdym zakątku naszego globu lecz Bułgaria należy do jednych z nielicznych państw gdzie możemy nie obawiać się huraganu, tornada lub nagłego gradobicia.

Kutno: nie tylko stare miasto

Atrakcje turystyczne takich miejscowości, jak położone zaledwie 20 kilometrów od geograficznego środka Polski Kutna, niewiele mają wspólnego z tymi, które kojarzymy z najpopularniejszymi kurortami w Polsce, takimi jak Zakopane albo Mikołajki. Niemniej, weekendowy wypad albo krótki urlop w takim miasteczku może być o wiele ciekawszy, niż leżenie na zatłoczonej plaży lub wspinanie się po zlanych deszczem górach. Tym, co warto zobaczyć w Kutnie, jest między innymi przepiękna architektura. Warto odwiedzić między innymi stare miasto, w którym znajdziemy istną mozaikę stylów i wykończeń, które zrobią wrażenie na każdym. Ale Kutno to nie tylko stare miasto, bo znajdziemy tu również liczne atrakcje charakterystyczne dla tego rodzaju miejscowości. Poza tym, w wakacje organizowane są tu między innymi festiwale i inne imprezy oraz wydarzenia kulturalne, które przyciągają turystów z całej Polski. Krótko mówiąc, warto odwiedzić to miasto chociaż przejazdem, bo jest całkiem interesujące i warte naszego czasu.

Kutno jako miasto o dużych walorach rozrywkowych

Mimo że takie miasta, jak położone w centralnej Polsce Kutno, nie kojarzą się raczej z koncertami i wydarzeniami kulturalnymi, z którymi warto związać swoje życie, czasem okazuje się że nawet w takich miejscach dzieje się coś więcej, niż gdziekolwiek indziej. Wydawałoby się, że w takich miastach po prostu nic się nie dzieje i nie ma nic ciekawego do oglądania, ale to nieprawda, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie zabytkowej architektury i dbania o lokalną kulturę oraz wszystko to, co zwie się folklorem. Mówiąc w skrócie, Kutno jest miastem całkiem atrakcyjnym z rozrywkowego punktu widzenia, zwłaszcza w wakacje, kiedy odbywają się tu liczne festiwale i wydarzenia kulturalne, mające na celu propagowanie takich elementów kultury i sztuki, jak muzyka i poezja. Reasumując, Kutno jest warte naszego wolnego czasu i, chociaż dwa tygodnie to byłoby za dużo, warto mu poświęcić kilka dni i poznać miasto lepiej, bo w ten sposób możemy wyrobić sobie zdanie na temat jego życia kulturalnego oraz wspaniałej długiej historii.

Nocleg

Znalezienie noclegu może wydawać się bardzo łatwe. Ludzie najczęściej szukają obecnie ofert w internecie. Coraz mniej osób korzysta z ofert biur podróży, o których dzisiaj tak wiele się słyszy. Coraz więcej biur jest niewypłacalnych, a co za tym idzie – klienci muszą nieraz wracać z zagranicy, z niczym, bez pieniędzy i przede wszystkim bez spełnionych marzeń. Niemniej jednak, podróż samemu w nieznane również może okazać się niebezpieczna. Dlatego warto wiedzieć, co się robi i decydować się tylko na to, co jest pewne. Jeśli już znaleźliśmy dany hotel, jego oferta wydaje się nam być przyzwoita, warto sprawdzić jeszcze opinie o nim w internecie.

Wtedy będziemy już w stu procentach pewni, czy warto rezerwować w nim miejsce i nocleg. Wystarczy, że wpiszemu w wyszukiwarkę internetową nazwę danego hotelu oraz słowo: opinie, aby przekonać się, jak wiele jest ludzi, którzy zdecydowali się na pozostawienie komentarza w internecie. Ludzie z natury lubią dzielić się opinią na dany temat, a ta opinia może nam pomóc w podjęciu decyzji. To bardzo ważne, aby mieć stuprocentową pewność, że podróż wypali, a nasz urlop będzie urlopem niezapomnianym. Nocleg może mieć jednak różne rodzaje. Możemy zanocować w hotelu, który obfituje w liczne atrakcje, basen i wiele innych, a możemy zdecydować się na tani hostel, w którym atrakcji może być zdecydowanie mniej. Co więcej, ta druga opcja będzie z pewnością bardziej atrakcyjna dla tych, którzy nie lubią zostawać w hotelach i marnować czasu, ale za to wolą pozwiedzać i poznać nowych ludzi. Siedzenie tylko i wyłącznie na terenie pięciogwiazdkowego hotelu z pewnością jest stratą czasu i pieniędzy. Nie można o takim urlopie powiedzieć, że jest udany, chociaż z pewnością niejednemu to by się podobało. Dzisiejsze hotele oferują tak bogatą ofertę rozrywkową, że trudno nam wyjść poza ich teren i zobaczyć, jakie naprawdę jest państwo, do którego się udaliśmy. Tylko wtedy będziemy mogli siebie nazwać podróżnikami, a nie tylko wczasowiczami. Warto więc zastanowić się, jak chcemy spędzić urlop, a dopiero później decydować się na rodzaj noclegu i hotelu.