Archiwum kategorii: ‘W górach’

Górskie miejscowości

10 (2)Warto przynajmniej kilka razy w roku udać się w jakieś przyjemne miejsce i choć na chwilę zapomnieć o pracy. Nie tylko latem. Wiele osób decyduje się na wyjazd tylko w czasie wakacji, a to błąd, ponieważ zorganizowanie weekendowego wyjazdu nie jest bardzo czasochłonne, dodatkowo wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami.

W Polsce jest mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia, niezależnie od tego czy lubi zwiedzanie, czy woli długie wędrówki różnymi szlakami. Trudno więc się dziwić, że turystyka krajowa cały czas się rozwija. Bezsprzecznie Krościenko nad Dunajcem, czy oddalona od niego zaledwie o kilka kilometrów Szczawnica, przypadną do gustu większości piechurów. W miasteczkach są trasy, którymi warto wędrować, a Pieniński Park Narodowy na pewno zachwyci każdego. Ponadto, jeśli chodzenie wyłącznie po płaskim podłożu niekoniecznie jest ulubionym zajęciem turysty, może zacząć zdobywać Pieniny. Wspomniane góry nie są wysokie, zatem większość osób poradzi sobie z wyjściem na nie, należy tylko pamiętać o odpowiednim obuwiu – nie warto ryzykować zdobywania Trzech Koron w sandałach…

Zakopane

Dla każdego mieszczucha wycieczka do Zakopanego będzie nie lada atrakcją. Spotkanie z niesamowicie przyjazną i ciepłą kulturą polskich górali, z tym kolorowym folklorem i cudownymi górskimi widokami pozostawi w pamięci takiego turysty niezapomniane wrażenia. Zakopane jest miejscowością typowo turystyczną i oferuje wiele atrakcji zarówno latem, jak i zimą. Jeżeli chodzi o tę mroźną porę roku, to ta górska miejscowość zagwarantuje nam warstwy białego puchu a miłośnikom zimowych sportów niezliczone stoki o ośrodki narciarskie. Znajdziemy tutaj trakcje dla dzieci i seniorów, nikt nie będzie się nudził. Latem możemy przemierzyć kilometry górskich szlaków turystycznych, wśród których znajdziemy zarówno takie dla amatorów, jak i trudniejsze trasy dla doświadczonych traperów. Tutejsze restauracje obfitują w cudowne regionalne menue, gdzie znajdziemy zarówno wykwintną dziczyznę jak i prostą kwaśnicę. Nikogo nie trzeba jednak przekonywać, że Zakopane jest zimową stolicą Polski, cudowne widoki oprószonych śniegiem górskich szczytów nadają temu regionowi specyficzny charakter.