Naprawa roweru

image Jeśli rower zepsuje nam się w okolicach miejsca naszego zamieszkania, to zazwyczaj nie stanowi żadnego problemu. W domu ma się różne narzędzia, samochodem można podjechać do sklepu i kupić to, co jest nam potrzebne do naprawy roweru – np. dętkę, łatki, klej itd.. Gorzej jeśli rower zepsuje nam się w trakcie dalekiej, rowerowej podróży. Wiadomo, że wtedy też warto przy sobie mieć coś do naprawy roweru. Wcześniej należy też się trochę podszkolić z naprawy rowerów, oglądając filmy instruktażowe w internecie, których jest całe mnóstwo. Najczęściej dochodzi do przedziurawienia opony roweru i pęknięcia dętki. Wtedy wystarczy zazwyczaj zaklejenie dętki lub wymiana dętki na nową, jeśli mamy ją przy sobie. Naprawdę jest to kwestia kilku złotych i warto kupić tego typu akcesoria, by nie mieć potem problemu. Jeśli zapomnimy pompki, możemy pożyczyć od kogoś, a jeśli nie możemy poradzić sobie z naprawą roweru, warto poszukać punktu przeglądu i napraw rowerowych. W każdym mieście jest po kilka takich serwisów.