Naprawa w podróży

Podróżowanie rowerem niesie za sobą sporo niespodzianek. Niestety również tych negatywnych, których z pewnością wolelibyśmy uniknąć, bo są zawsze stratą czasu. Chodzi o wszelkie uszkodzenia roweru w trasie. Te uszkodzenia można podzielić na lekkie, które zdarzają się najczęściej i można je łatwo naprawić jak i ciężkie – np. wypadki, stłuczki z samochodem, kiedy rower się wygina i zazwyczaj nie można już z nim niczego zrobić – trzeba wtedy wracać. Do lekkich uszkodzeń zaliczamy sytuacje, kiedy spadł łańcuch z zębatek, zrobiła nam się dziura w dętce, odkręcił się pedał czy zaczęło odkręcać się koło. Dlatego właśnie warto wziąć ze sobą podstawowe narzędzia do naprawy roweru. Do takich narzędzi należą: śrubokręty różnego typu, zestaw do klejenia dętki czy też kilka osobnych dętek, które wcale nie są takie drogie. Jeśli nie wiemy, jak zmienia się dętkę czy jak klei się dętkę, w sieci jest mnóstwo filmików, z których możemy się tego nauczyć. Klejenie dętki trwa jednak bardzo długo i lepiej wymieniać ją na nową.