Pojazdy z czterema kołami

Problem uczenia dzieci jazdy na rowerze jest dość kłopotliwy. Niektóre nasze pociechy garną się do tego ochoczo. Inne niestety rowerów się boją. Psycholodzy uważają, ze dziecko im później poznaje dwuślady, tym przerażenie samym jeżdżeniem na nich jest większe. Dobrze jest więc pasję „kolarstwa” szczepić u dzieci, które jeszcze lęków nie znają i wszystkiego chcą w życiu spróbować. Jednym z najlepszych sposobów jest rowerek an czterech kółkach. Czterokołowce znane są od dziesiątek lat. Dziś producenci mają w swojej ofercie takie rowery, które dedykowane są nauce jazdy i najmłodszym. Są to rowerki, które różnią się tylko dwoma elementami w porównaniu do klasycznego roweru. Co to za różnice?Po pierwsze to dwa dodatkowe kółka. Są to elementy umieszczone po obu stronach tylnego koła. Dzięki temu nasze dziecko się nie przewróci. Same te małe kółka (dużo mniejsze od dwóch kół głównych) nie przeszkadzają i nie utrudniają bardzo sterowność ci rowerem naszemu dziecku. Są bardzo pomocne jednak gdy mówić o utrzymywaniu równowagi.