Na narty do Karpacza

Wielkimi krokami nadchodzą ferie i w związku z tym rozpoczyna się okres poszukiwań odpowiedniego miejsca na spędzanie zimowego urlopu. W ostatnich latach pogoda nie rozpieszcza miłośników zimowego szaleństwa. Jedną z opcji jest zagraniczny wyjazd w Alpy, choć ostatnio nawet i tam coraz trudniej o śnieg przez cały zimowy sezon.
Przy wyborze miejsca na urlop warto zastanowić się nad wypoczynkiem w Polsce. Karkonosze niewątpliwie posiadają bogata ofertę dla narciarzy i snowboardzistów. Bogata baza noclegowa, coraz większa ilość stoków i z roku na rok rozbudowywana infrastruktura zaskarbia serca coraz większej liczby Polaków. Stacje narciarskie u podnóży Śnieżki przyciągają także liczne rzesze turystów z zagranicy. Ciekawostka jest fakt, że w wypożyczalniach sprzętu przy Wielkiej Kopie można wypożyczyć sprzęt dla wysokich osób. Posiadanie butów o numeracji powyżej rozmiaru 50 wynika z faktu, że bardzo dużo holendrów upodobało sobie te trasy.
Oferta Karpacza czy Szklarskiej Poręby staje się z roku na rok coraz atrakcyjniejsza. Śmiało może konkurować z czeskimi obiektami, a już wkrótce … może i z alpejskimi kurortami.

Comments are closed.