Bajeczne plaże Dominikany

Dominikana słynie z przepięknych plaż z białym piaskiem i lazurowym morzem. Jednym z takich miejsc jest Punta Cana. Miejsce to jest przylądkiem Dominikany, który wysunięty jest najdalej na wschód. Stanowi także popularną atrakcję wśród turystów. Najsłynniejszą plażą na Punta Cana jest Bavaro Beach. Zwiedzający piasek porównują do mąki, zachwyceni są szerokością plaży, porządkiem oraz bezpieczeństwem. Jednogłośnie mówią, że można tam poczuć karaibski klimat. Punta Cana i Bavaro Beach to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają zacisznych plaż odsuniętych od aglomeracji hotelowych.
1Inną alternatywą jest Juan Dolio, plaża, na której wypoczywają przede wszystkim rdzenni mieszkańcy Dominikany. Miejsce charakteryzuje się tym, że jest tu niezwykle mało hoteli. Zobaczyć natomiast można apartamenty mieszkańców Santo Domingo.
Stolicą kitesurfingu jest Cabarete z Kite Beach, plaża o długości 5 000 metrów. Jest to najdalej na północ wysunięty spot i raj dla amatorów szaleństw wodnych. Od 10 lat rozgrywane są tu zawody PKRA. Warunki klimatyczne niewątpliwie zachęcają do uprawiania tego zapewniającego skok adrenaliny aportu.
Niezwykle urokliwe są także plaże w okolicy Las Terrenas. Są to kilometry niemalże pustych plaż. Krajobrazu dopełniają jasny piasek, uginające się palmy, krystaliczne morze oraz bezchmurne niebo. Wybierając się na spacer istnieje niewielkie prawdopodobieństwo natknięcia się na kogokolwiek. Wieczorami, miejscowi wystawiają swoje stoliki tworząc z nich małe barki i lokaliki, w których zaopatrzyć się można w fantastyczne drinki Santo libre. Niezapomnianym widokiem będzie zachód słońca z napojem w dłoni.
Jeszcze inną plażą jest Playa Bonita. Jest to zgoła odmienne od pozostałych miejsce ponieważ występuje tu wąska plaża, na brzegu której wyrastają palmy. Drzewa te pochylają się w kierunku morza, to zaś, podmywa ich korzenie. W rezultacie, wraz z upływem czasu palmy przewracają się i wpadają do wody. Na brzegu zbierać można muszle o zróżnicowanych kształtach.
Półwysep Samana to także miejsce chętnie wybierane przez turystów. Mówi się nawet, że czas płynie tu wolniej. Znajdują się tu restauracje a część z nich ma własne pomosty, do których dostać się można łodzią. Na plaży tej, nikogo nie dziwią także zwierzęta. Oprócz spokojnych psów zobaczyć można także jeżdżących konno.

Comments are closed.